Własnoręczna kartka walentynkowa. Garść inspiracji

Własnoręczna kartka walentynkowa. Garść inspiracji

Walentynki, czyli międzynarodowe święto zakochanych, to piękny dzień. Tradycją jest wzajemne obdarowywanie się partnerów drobnymi upominkami, które w pewnym stopniu powinny odwoływać się do łączącej ich relacji. Doskonałym uzupełnieniem prezentu jest walentynkowa kartka. Jak wykonać ją samodzielnie?

Laurka pełna wspomnień

Jeśli chcesz wykonać standardową laurkę, postaw na spersonalizowaną kartkę. Pokaż ukochanej osobie wasze najpiękniejsze wspomnienia z ostatniego roku! Jak to zrobić? Wystarczy kilka zdjęć, kolorowy pisak i garść elementów dekoracyjnych. Zdjęcia w połączeniu z osobistymi słowami naniesione na sztywny kawałek brulionu staną się najpiękniejszą kartką walentynkową, jaką kiedykolwiek otrzymała twoja druga połówka! Tworzenie tego typu kartek profesjonalnie określane jest jako scrapbooking, czyli graficzne kolekcjonowanie wspomnień za pomocą autorskich wyklejanek.

Kartka z waszą podobizną

A może masz ochotę rozbawić swoją miłość? Nic bardziej prostszego! Z okazji dnia zakochanych przygotuj specjalną kartkę, która zawierać będzie waszą podobiznę w śmiesznej sytuacji! Jeśli masz talent plastyczny, możesz narysować waszą karykaturę. Jeśli jednak nie możesz pochwalić się szczególnymi umiejętnościami, daj się ponieść chwili natchnienia i stwórz dokładnie to, co dyktuje ci twoje serce. Nie zważaj na niedociągnięcia w końcu liczy się gest! Do przygotowania tego typu kartki przyda ci się z pewnością kilka przyborów plastycznych. Aby je zdobyć, najlepiej odwiedzić lokalny sklep dla plastyków lub dobrze zaopatrzony supermarket.

Ekologiczny bilecik z niespodzianką

Jeśli twoja druga połówka stara się żyć w duchu less waste, nasza ostatnia propozycja walentynkowej kartki z okazji dnia Świętego Walentego z pewnością przypadnie jej do gustu. Jest to ekologiczny bilecik z drobną niespodzianką w środku. Ową niespodzianką może być np. zaproszenie do kina, wspólną kolację czy wyjątkowy koncert dla zakochanych. Jeśli chodzi o sam format bileciku, to może on w tym przypadku przybrać niestandardową postać np. zgrabnego rulonika czy ciekawego origami. Najistotniejsze są jednak odpowiednie materiały, które muszą być w końcu 100% eko. W poszukiwaniu inspiracji możesz zajrzeć np. do sklepu oferującego nowoczesne eko gadżety reklamowe.

Własnoręcznie wykonana kartka walentynkowa z pewnością ucieszy każdego, kto ceni sobie zaangażowanie w relacjach. Jeśli twój ukochany lub ukochana jest szczególnym miłośnikiem podobnych rzeczy, możesz dołączyć do kartki list miłosny z prawdziwego zdarzenia!