W weselnym rytmie

W weselnym rytmie

Najważniejszy dzień w oczach wielu par powinien przebiegać bez najmniejszego zarzutu. Musimy wcześniej zadbać o to, aby przygotować jak najlepsze jedzenie oraz napoje dla gości, którzy będą także chcieli świętować w gronie najbliższych. Z tego powodu nie możemy także zapominać o muzyce, towarzyszącej nam praktycznie od samego początku.

Klasyczne dźwięki

Trudno wyobrazić sobie, aby całe wesele odbywało się wyłącznie przy łagodnych dźwiękach fortepianu. Nie zmienia to jednak faktu, że pierwszy taniec stanowi pewnego rodzaju zwieńczenie uroczystości i może zostać wykreowany w naprawdę wyjątkowy sposób. Właśnie dlatego warto znaleźć eksperta, który zna nuty na pianino na własną kieszeń. Kilkuminutowy taniec może być otwarciem dla mniej oficjalnej części przyjęcia. Niemniej trudno wyobrazić sobie parę, która nie poczułaby się wyjątkowo w momencie, w którym jako akompaniament do pierwszego tańca posłużyłoby pianino. Jeżeli macie taką możliwość, to koniecznie z niej skorzystajcie - w końcu na swoim weselu będziecie tylko raz!

A co z resztą?

Wszystko zależy od tego, jaki motyw całego przyjęcia wymyślimy. Na wielu tego typu uroczystościach gra orkiestra na żywo, dla której wiele rytmów jest znanych doskonale. Nie da się jednak ukryć, że ich repertuar jest siłą rzeczy ograniczony. Niszowa muzyka bez praw autorskich może nie znaleźć się w ich nutach, podobnie jak najnowsze hity dla młodszej części gości. Bardzo dużą popularnością cieszy się muzyka hip-hopowa, która także pojawia się na weselach. Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach podejście do tradycji jest znacznie bardziej liberalne, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Młodzi coraz rzadziej trzymają się restrykcyjnych granic, a bardziej skupiają się na swoich marzeniach. Nawet bez bardziej oficjalnego podejścia, najbliżsi i tak będą szczęśliwi patrząc na radość dwójki zakochanych osób.

Nowoczesne brzmienia

Dlatego właśnie coraz częściej para młoda decyduje się na bardziej nowoczesne rozwiązania w kwestii muzyki. W jaki sposób można się zakręcić w takim miejscu? Kurs DJ nie należy do wybitnie skomplikowanych, natomiast prowadzenie jakiejkolwiek imprezy wymaga w dużej mierze umiejętności interpersonalnych. Bardzo szerokie spektrum osób pod wpływem alkoholu może przychodzić i zagadywać w przeróżny sposób. Jedni będą aż nadto przyjaźni, natomiast inni nieco zbyt agresywni werbalnie. Dlatego właśnie dobór muzyki oraz odpowiednia obsługa konsolety to tylko wierzchołek góry lodowej - przede wszystkim trzeba wypracować własny styl rozmowy oraz radzenia sobie ze zbyt natrętnymi osobami.