Upominki dla gości weselnych – co warto wybrać?

Upominki dla gości weselnych – co warto wybrać?

Goście weselni to bezwzględnie jedna z podstaw każdego udanego ślubu. Zazwyczaj zapraszamy rodzinę, najbliższych znajomych, przyjaciół i współpracowników. Tradycją jest podarowanie gościom drobnych upominków w ramach podziękowania za udział w tej wyjątkowej uroczystości. Co konkretnie warto wybrać?

Własnoręcznie przygotowane kartki

W ostatnim czasie niezwykle popularną formą obdarowywania gości weselnych jest przygotowywanie własnoręcznych kartek. Tego typu materiały możecie stworzyć przy użyciu różnego rodzaju produktów oraz wykorzystując technikę, która znana jest pod nazwą scrapbooking i skradła serca tysięcy osób na całym świecie. Dajcie ponieść się fantazji! Wówczas każda z kartek będzie inna i wyjątkowa. Warto je spersonalizować, aby każdy z gości czuł, że prezent został przygotowany specjalnie dla niego. Sam proces tworzenia tego typu kartek przyniesie wam też sporo frajdy i jest to doskonała forma relaksu przed tak ważnym i stresującym dniem, jak własne wesele. Jeśli zatem dysponujecie odpowiednią ilością wolnego czasu, to rozwiązanie sprawdzi się w waszym przypadku doskonale, a goście z całą pewnością będą zachwyceni!

Drobne upominki w formie słodyczy

Innym pomysłem (równie kreatywnym) jest przygotowanie dla gości słodkich upominków. Tego typu podarunki także możecie wykonać w 100% samodzielnie, Wystarczy kupić specjalne opakowania i wstążki, które oferuje tak naprawdę każdy dobrze wyposażony sklep plastyczny. Następnie wybierzcie ciekawe słodycze (najlepiej eleganckie pralinki) i wydrukujcie specjalne (koniecznie imienne) bileciki. Na koniec wystarczy połączyć wszystkie zebrane elementy i prezent dla gości gotowy! Taki podarunek z całą pewnością wywoła radość wśród waszej rodziny, znajomych i przyjaciół, ponieważ każdy z nas kocha słodycze!

Gotowe zestawy prezentowe

Wiele par młodych decyduje się również na wybranie gotowych upominków, które można znaleźć chociażby w sieci. Mogą być to np. świeczki, magnesy, urocze breloczki czy całe zestawy prezentowe. Tego typu podziękowania dla gości weselnych są dedykowane przede wszystkim tym parom, które nie mają zbyt wiele czasu na samodzielne przygotowywanie upominków i wolą zamówić gotowe podarunki. Co ważne, ich koszt wcale nie musi być wyższy niż w przypadku własnoręcznego stworzenia prezentów dla gości. W sieci funkcjonuje obecnie naprawdę wielu usługodawców, którzy oferują swoje zestawy w niezwykle korzystnych cenach, dlatego jeśli i wam brakuje czasu, to rozwiązanie z pewnością pozwoli wam go zaoszczędzić!