Tego nie może zabraknąć na weselu jesienią! Sprawdź!

Tego nie może zabraknąć na weselu jesienią! Sprawdź!

Planujecie swoje wesele na jesień i zastanawiacie się, o czym powinniście pamiętać? Podpowiemy Wam trzy złote zasady planowania ślubu właśnie w tym okresie. Warto zdecydować się nie tylko na całą aranżację ceremonii i dodatki w jesiennym klimacie, ale postarać się przemycić ten motyw również w papeterii ślubnej. Jak to zrobić? Sprawdź poniżej!

Zaproszenia dla gości w jesiennym klimacie

Już na samym początku planowania motywu przewodniego wesela warto zadbać o spójność w wielu kwestiach. Dzięki temu wszystkie elementy wystroju będą do siebie pasowały, co będzie bardzo dobrze wyglądało, chociażby na zdjęciach z tego dnia. Zadbajcie przede wszystkim o zaproszenia ślubne jesienne, które już na wstępie wprowadzą Waszych gości w klimat. Doskonale sprawdzą się wzory, które można spersonalizować. To pozwoli Wam stworzyć niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju zaproszenia. Dodatkową wartością będą ręcznie robione elementy i starannie wykonane detale. Dzięki temu będzie to również piękna pamiątka z Waszej uroczystości.

Jesienne kolory wypełnią ciepłem przestrzeń

Organizacja wesela we wrześniu, październiku czy listopadzie to czas, kiedy można zdecydować się na nieco odmienne kolory, różniące się od standardowych, pastelowych odcieni. Jesienią rządzą czerwienie, brązy i pomarańcze, możecie śmiało wypełnić tymi kolorami przestrzeń na sali. Niech te ciepłe barwy kojarzące się z kolorowymi liśćmi spadającymi z drzew będą obecne również na ślubnej papeterii. Możecie przemycić kolory na winietkach, wstążkach, balonach czy tablicy powitalnej dla gości. Najlepiej, jeśli zdecydujcie się na trzy pasujące do siebie odcienie. Pozwoli to uniknąć chaosu i zachowacie równowagę w wystroju. Dzięki temu wszystko będzie prezentowało się elegancko i z klasą. Stóżcie swój niepowtarzalny, jesienny klimat wesela.

Wybierzcie jesienne rośliny do wystroju sali

Jesień to czas, kiedy nie wszystkie rośliny mogą być dostępne, a nawet jeśli uda się je dostać, to mogą okazać się bardzo drogie. Jednak nie musicie się tym przejmować, ponieważ ta pora roku ma do zaoferowania również wiele pięknej roślinności. Możecie wybrać wrzosy, które wprowadzą do sali iście jesienny klimat. W tym okresie dostępne są chryzantemy, w różnych kolorach i odmianach, podobnie jak różanecznik, który pięknie ozdobi weselne stoły. Chcąc dopełnić dekoracje weselne, skorzystajcie z liści klonu, dębu lub kasztanowca. Nie będziecie musieli ich kupować, wystarczy spacer po parku, aby zdobyć pięknie wybarwione jesiennymi odcieniami liście.