Świąteczne zawirowania

Świąteczne zawirowania

Coraz krótsze dni i dłuższe noce z jednej strony powodują w nas zdecydowanie większą melancholię oraz brak chęci do działania. Prawda jest jednak taka, że z każdej sytuacji można znaleźć pozytyw - nie inaczej jest w tym przypadku. Jesień oznacza rychłe nadejście zimy, która zaczyna się w najlepszy sposób z możliwych, a mianowicie Świętami Bożego Narodzenia.

Czas upominków

Prezenty cieszą praktycznie każdego, szczególnie w tak wyjątkowym czasie. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że przede wszystkim dzieciom aż się uszy trzęsą na myśl o rozpakowywaniu tych wszystkich upominków spod choinki, ale to nie jest prawda. Dorośli także czują się docenieni, szczególnie jeżeli będzie to gest od serca lub taki, przy którym zostało włożone dużo pracy. Czasami jednak możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Prezent dla pary wcale nie musi być sygnałem, że nie chciało się komuś wymyślać niczego dla każdego z osobna. Wręcz przeciwnie - takie upominki zazwyczaj kreują wyjątkowe wspomnienia, które dla pary mogą być niezwykłe oraz wyjątkowe.

Przygotowań czar

Pierwsze ozdoby świąteczne w sklepach oraz galeriach handlowych pojawiają się w drugiej połowie października. Jest to rzecz jasna zbyt wcześnie na to, żeby przystrajać swoje wnętrze właśnie w ten wyjątkowy sposób. Prawda jest jednak taka, że aby poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, powinniśmy nieco wcześniej wziąć się za ich organizację. Zapach prawdziwej choinki może unosić się w naszym domu lub mieszkaniu już na początku grudnia, a jej przystrojenie stanowi świetną okazję na zacieśnienie więzi rodzinnych. Fantastycznie w tym celu sprawdza się również robienie pierników, które dzięki swojej aromatycznej mieszance imbiru i cynamonu nie tylko doskonale smakują, ale również wypełniają całe wnętrze niezwykłym zapachem.

Co powinno pojawić się na stole?

Według chrześcijańskiej tradycji, na stole powinniśmy umieścić dwanaście potraw i żadna z nich nie powinna zawierać mięsa. Z jednej strony jest to bardzo często praktykowany zwyczaj. Nie można jednak zapominać, że jest to niejako narzucanie niektórym jedzenia, które niekoniecznie może im smakować. Warto także wspomnieć o tradycji zabijania karpia, która powinna być surowo zabroniona ze względów humanitarnych. Powinno się przystroić stół i umieścić na nim potrawy w taki sposób, aby każdy znalazł coś dla siebie i z uśmiechem oraz pełnym brzuchem mógł cieszyć się otwieraniem prezentów.