Ręcznie robiony prezent? Czemu nie!

Ręcznie robiony prezent? Czemu nie!

Wręczanie prezentów potrafi sprawić jeszcze większą radość niż ich otrzymywanie. Jeżeli pragniesz zaskoczyć bliskie osoby w wyjątkowy sposób, zrezygnuj z gotowych rozwiązań. Puść wodze fantazji i sam stwórz jedyny w swoim rodzaju podarunek. To łatwiejsze niż mogłoby się wydawać!

Idealne podarunki świąteczne

Aby mieć pewność, że pod choinką znajdzie się niespodzianka zapierająca dech w piersiach, warto zacząć ją przygotowywać przynajmniej miesiąc wcześniej. Znakomicie sprawdzą się tutaj ręcznie robione kosze świąteczne. Z takim zadaniem poradzisz sobie, nawet jeżeli będziesz stawiał mu czoła po raz pierwszy. Zainwestuj w wiklinowy kosz i wypełnij go produktami, które sprawią przyjemność adresatowi prezentu. Aromatyczne kosmetyki do pielęgnacji ciała i do kąpieli możesz zestawić ze świecą zapachową i maską na oczy ułatwiającą zasypianie. Znakomitym pomysłem jest również umieszczenie w środku konfitur i dżemów, miodów, herbaty i kubka. Najważniejsze jest to, żeby zachować spójność. Ostatnim krokiem będzie owinięcie kosza przezroczystą folią i przewiązanie wstążką. Gotowe!

Drobiazg, z którego ucieszy się każde dziecko

Co wręczyć dzieciom, żeby szczery uśmiech pojawił się na ich twarzach? Własnoręcznie zrobione zabawki. W Internecie znajdziesz sporo inspiracji, które możesz wykorzystać. Uszyj sympatycznego misia albo wykonaj go na szydełku. Zaopatrz się w kolorowe i przyjemne w dotyku materiały, a takie pluszaki będą towarzyszyły maluchom przez długi czas. Szukasz pomysłu, który będzie nieco prostszy w realizacji? Żaden problem. Kup specjalną książkę, którą można wypełnić zdjęciami i wklej do niej fotografie, a następnie udekoruj. Napisy i rysunki wyczarowane flamastrami, naklejki, cekiny, brokat... razem stworzą efektowne kolaże. Oglądanie takiego albumu będzie znakomitą rozrywką, do której dziecko będzie chciało wielokrotnie wracać.

Wyjątkowe prezenty o spersonalizowanym charakterze

Nic tak nie cieszy, jak prezenty, które powstały z myślą o konkretnej osobie. Biżuteria handmade będzie zdobiła swojego właściciela i przypominała mu o Tobie zawsze, gdy na nią spojrzy. Koniecznie weź pod uwagę ulubione barwy i kamienie osoby, która otrzyma od Ciebie bransoletkę, kolczyki albo naszyjnik. Jeśli masz talent plastyczny, wykorzystaj go i namaluj portret, pejzaż, lub ukochanego pupila adresata prezentu. Możliwości jest naprawdę wiele. Dobrze się zastanów, co najbardziej do Ciebie przemawia i zabierz się do pracy, a potem już tylko ciesz się, obserwując to, ile radości sprawił Twój podarunek!