Organizacja wesela - o czym warto pamiętać?

Organizacja wesela - o czym warto pamiętać?

Organizacja wesela to poważne przedsięwzięcie. Warto zatem wszystko zaplanować odpowiednio wcześniej, aby planowanie tego wyjątkowego dnia nie było stresujące. O czym zatem warto pamiętać organizując wesele? Dowiesz się w tym artykule!

Kilka ważnych kwestii na początek

Zanim w pełni przejdziemy do organizacji wesela, warto na początek ustalić kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim niezbędne będzie określenie budżetu. Organizując wesele należy przygotować się na spore wydatki. Będą one jednak uzależnione od ilości gości, sali weselnej czy dodatkowych atrakcji. Kolejną kwestią jest zatem ustalenie liczby gości. To pomoże w dokładnym oszacowaniu budżetu. Podstawą jest oczywiście data ślubu. To od niej będzie uzależnione miejsce, w którym zdecydujemy się na przyjęcie, a także wystrój sali weselnej.

Kiedy wręczać zaproszenia weselne?

To, kiedy należy wręczyć gościom zaproszenia weselne jest kwestią indywidualną. Jednak zdecydowanie powinno się to odbyć najpóźniej 2-5 miesięcy przed uroczystością. Jeśli mamy świadomość tego, że wielu naszych gości przyjedzie na nasze przyjęcie z daleka, w takiej sytuacji warto rozważyć wręczenie zaproszeń z większym wyprzedzeniem. Zaproszenia ślubne to pierwszy element, z którym mają styczność goście. Powinny zatem być zaprojektowane zgodnie z motywem wesela. Jeśli planujesz wesele w stylu rustykalnym, to doskonale sprawdzą się drewniane zaproszenia ślubne. Jeśli natomiast Twoje przyjęcie będzie urządzone w stylu glamour, to lepiej sprawdzą się eleganckie zaproszenia na połyskującym papierze. Jeśli już otrzymasz od gości potwierdzenie o przybyciu na wesele, zamów winietki na stół. To nieodłączny element każdego przyjęcia weselnego.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Podczas organizacji warto przede wszystkim ustalić wszelkie kwestie w menadżerem sali weselnej. Mowa tutaj przede wszystkim o menu i dekoracjach. Warto również skontaktować się z florystką, która przygotuje dekoracje z kwiatów, a także bukiet dla panny młodej. Poszukiwania fotografa oraz DJ-a lub zespołu muzycznego warto rozpocząć nawet kilka miesięcy przed uroczystością. Dzięki temu będziemy mieli większy wybór, a tym samy uda nam się znaleźć usługodawców, którzy spełnią nasze oczekiwania. Warto również wspomnieć o znalezieniu wymarzonej sukni ślubnej, co również może okazać się czasochłonne. Aby jednak wszystko przebiegało bez zbędnego stresu warto trzymać się jednej zasady - im wcześniej rozpoczniemy organizację wesela, tym lepiej!