Organizacja amatorskich turniejów

Organizacja amatorskich turniejów

Tysiące osób w całej Polsce nie tylko pasjonuje się piłką nożną, ale także czynnie uprawia ten sport. Nie musimy wcale mieć pozycji takiej, jaką ma Robert Lewandowski czy Piotr Zieliński w światowym futbolu, aby móc poczuć chęć rywalizacji. W wielu miastach w całej Polsce mamy do czynienia z regularnie organizowanymi turniejami na mniejszych boiskach.

Jak na profesjonalnych boiskach

Często oglądając piłkę nożną przed telewizorem może się wydawać, że profesjonalistom brakuje pasji oraz zaangażowania. Na amatorskich turniejach może brakować umiejętności i kondycji – w niektórych przypadkach jest to aż nadto widoczne – jednak na pewnym poziomie nie można mówić o braku chęci. Przy rywalizacji o najwyższe cele w takich turniejach koledzy z boiska sami motywują się wzajemnie po to, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat. Czasami są to słowa powszechnie uważane za nieparlamentarne, jednak wszystkie negatywne emocje odchodzą w zapomnienie podczas końcowych ceremonii. Puchary sportowe wnoszone z dumą w towarzystwie kumpli zawsze rozładowują napięcie oraz stanowią powód do prawdziwego zadowolenia.

Nagrody indywidualne

Bardzo często medale oraz puchary drużynowe są dodatkowo poprzedzone wyróżnieniami indywidualnymi. Zazwyczaj mówimy tutaj o najbardziej zjawiskowych zawodnikach na danych pozycjach. Bardzo często statuetki otrzymują najlepsi strzelcy oraz bramkarze, którzy mogą pochwalić się najmniejszą liczbą wpuszczonych goli. Zdecydowanie rzadziej mamy do czynienia z nagrodami dla asystentów lub innych piłkarzy. Warto jednak zauważyć, że niektórzy organizatorzy decydują się na nagrody rzeczowe. Bon na buty piłkarskie w sklepie będącym partnerem zawodów, etui na iPhone Pro 14, czy też specjalne upominki od sponsorów to tylko kilka z propozycji.

Rodzinna atmosfera

Najczęściej mecze amatorskie odbywają się wieczorami w środku tygodnia. Przez te kilkadziesiąt minut nie ma zbyt dużego sensu organizowanie rodzinnej wycieczki na halę lub orlikowe boisko, szczególnie zaledwie kilka godzin przed wstawaniem do szkoły. Warto jednak zauważyć, że niedziela to idealny czas na spędzenie czasu z dziećmi. Wpatrzone jak w obrazek maluchy uwielbiają ekscytować się dokonaniami swoich rodziców i czują nieodpartą dumę nawet wtedy, gdy ich ukochana drużyna nie zawsze wygrywa.