Merytoryczny poradnik dotyczący utrzymywania czystości bonga

Merytoryczny poradnik dotyczący utrzymywania czystości bonga

Korzystasz z bonga, lecz zauważyłeś, że czasy świetności już minęły? Z pewnością naczynie jest jeszcze zdatne, tylko wymaga czyszczenia. Przeczytaj nasz poradnik, a już zawsze będziesz wiedzieć, jak utrzymywać w czystości bongo. Nasze triki odmienią Twoje życie. Jeśli chcesz przyswoić jeszcze więcej wiedzy, zachęcamy do rozmowy z prawdziwymi specjalistami i entuzjastami trawki.

Jak przygotować bongo?

W Polsce jest wielu miłośników relaksu po marihuanie. Jednak nie każdy użytkownik bonga wie, że sposób użytkowania wpływa bezpośredni na stan czystości. Bongo przez wzgląd na swoją budowę wymaga stosowania konkretnych zabiegów, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się dłużej z zakupionego naczynia do palenia. Do bonga nalewa się wodę. Tutaj mankamentem jest twardość wody, która może wpływać na tworzenie się kamiennego osadu. Dlatego do wody powinno się nalewać wyłącznie wodę mineralną lub tą po przefiltrowaniu. W kontekście wody ważna jest także wysokość nalania wody. Według specjalistów idealny poziom wody wynosi 2/3 cybucha. Jeśli chcemy dodać kostki lodu, to musimy pamiętać, że podnoszą one poziom wody. Jeśli chodzi o samą wodę, to należy ją często wymieniać. Istotny jest także sam wkład do cybucha. Powinien on być drobno zmielony, dlatego duże topy i gruby tytoń nie wchodzą w rachubę.

Sposób palenia, jako istotny aspekt

Jeśli jesteś już szczęśliwym posiadaczem bonga i dokładnie wiesz, ile trzeba nalać wody i co umieścić w cybuchu to warto poćwiczyć technikę trzymania naczynia. Najlepiej trzymać naczynie za komorę. Po pewnym chwycie następnie należy przyłożyć do ust ustnik. Jeśli za pierwszym razem nie wyjdzie, to nie należy się zrażać i ćwiczyć, aż nabierzemy doświadczenia. Nie bez znaczenia jest także tzw. sprzęgło, które należy przytrzymywać palcem. Wzięcie pod uwagę naszych wskazówek pozwoli cieszyć się w pełni potencjałem naczynia, jakim jest bongo.

Bongo – jak je czyścić?

Zapaliłeś ulubiony susz jedynie kilka razy z bonga i już widać nalot, który psuje estetykę? Sklep z akcesoriami do palenia nie podzielił się rzetelnymi metodami, jak czyścić bongo? Wszelkie osady z takiego naczynia najlepiej wyczyścić alkoholem i gruboziarnistą solą. Po włożeniu wskazanych substancji należy zasłonić wszystkie otwory w naczyniu i gwałtownie nim potrząsnąć. Dobrym sposobem jest także wrzucenie tabletki do zmywarki do głównej komory bonga. Powyższe metody pozwalają szybko pozbyć się osadu nawet w 15 minut.