Kreatywne zajęcie idealne na wakacje

Kreatywne zajęcie idealne na wakacje

W trakcie wakacji mamy znacznie więcej czasu na robienie tego, co lubimy. Warto to wykorzystać i poszukać sobie nowego, kreatywnego hobby. Nie tylko dostarczy nam rozrywki i pomoże się odprężyć, ale też pozwoli na doskonalenie umiejętności manualnych i stworzenie czegoś wyjątkowego. Świetnym wyborem będzie scrapbooking.

Scrapbooking – co to takiego?

Zacznijmy od wyjaśnienia, co się kryje pod tą nazwą. To nic innego jak własnoręczne tworzenie albumów i książek ze zdjęciami, które zachwycają licznymi zdobieniami. Połączenie tekstur, kolorów, technik i rozmaitych materiałów pozwala na uzyskanie niepowtarzalnego i oryginalnego dzieła. Wbrew pozorom cały proces wcale nie jest skomplikowany! Wystarczy zaopatrzyć się w niezbędne materiały i kierować własną wyobraźnią. Album do scrapbookingu to podstawa. Najlepiej zainwestować w taki w grubej, solidnej oprawie. Będzie odporny na zniszczenia i zaprezentuje się stylowo i profesjonalnie. Ozdób przód wedle uznania – napisem tytułowym, ulubioną fotografią albo grafiką. Teraz zajmiemy się wnętrzem.

Wstążki, tekturki, brokat i inne zdobienia

Żebyś mógł cieszyć się twórczą swobodą, musisz zaopatrzyć się w potrzebne materiały. Polecamy kolorowe flamastry, efektowną taśmę klejącą we wzory, blok techniczny, z którego będziesz wycinał rozmaite kształty, błyszczącą folię, brokat i gotowe zestawy ozdób, które oferują sklepy plastyczne. Następnie krok po kroku eksperymentuj, przyklejając jedną lub dwie fotografie na stronie i przygotowując intrygujący kolaż. Zabawne hasła, daty, krótkie cytaty albo odręczne rysunki też znakomicie się sprawdzą. Miłośnikom odważnych rozwiązań polecamy płatki złota i świecące pyłki, którymi można posypać kartki. W przypadku braku konkretnych pomysłów zawsze można zapoznać się z inspiracjami, których nie brakuje w Internecie.

Własnoręcznie stworzony album jako prezent dla bliskich

Taki album będzie wspaniałym prezentem dla przyjaciółki, kolegi oraz krewnych. Możesz przejrzeć farby Pantone i wybrać jeden kolor, a następnie zrobić cały projekt utrzymany w takiej tonacji. Świetnie sprawdzi się jako podarunek wręczany z okazji urodzin, wieczoru panieńskiego lub kawalerskiego, rocznicy ślubu albo innego uroczystego wydarzenia. Sprawi radość temu, kto go otrzyma i Tobie, bo tworząc go, zrelaksujesz się, odpoczniesz i poczujesz niczym prawdziwy artysta. Wybierz się na zakupy, popracuj nad wizją albumu i bierz się do dzieła! Jesteśmy przekonani, że efekty będą zachwycające. Kto wie, może odkryjesz też swoją nową pasję?