Komunijny prezent dla fana kreatywności. Co wybrać?

Komunijny prezent dla fana kreatywności. Co wybrać?

Sezon komunijny można oficjalnie uznać za otwarty. Jeśli wybierasz się na tę uroczystość, to z pewnością zastanawiasz się, jaki drobiazg warto dołączyć go głównego prezentu dla dziecka. Warto postawić na coś, co wiąże się z jego zainteresowaniami. Dziś zastanowimy się, co podarować fanowi kreatywności!

Moda na scrapbooking

Scrapbooking to kreatywne wyklejanki, które wykonywane są tak naprawdę ze wszystkiego, co mamy pod ręką. Jest to swego rodzaju graficzny zapis naszych wspomnień, marzeń czy myśli. Moda na scrapbooking przypłynęła do nas zza Oceanu i na stałe wpisała się w naszą kulturę. Jeśli z okazji pierwszej komunii chcesz podarować dziecku coś bardzo kreatywnego, postaw na specjalny album do scrapbookingu, który możesz zamówić np. w sieci. Dodatkowo możesz wzbogacić swój upominek o zestaw elementów kreatywnych, czyli m.in. kolorowych papierów, rozmaitych naklejek, koralików, pieczątek, suszonych kwiatów czy wycinanek. Możliwości jest tak naprawdę nieskończenie wiele, dlatego scrapbooking jest tak popularnym hobby z grupy tych kreatywnych i artystycznych.

Wysokiej jakości przybory do malowania

Kolejny prezent, z którego z całą pewnością ucieszy się kreatywne dziecko idące do pierwszej komunii, to zestaw akcesoriów do malowania, rysowania czy szkicowania. W tego typu produkty wyposażone są wszystkie sklepy plastyczne, jednak wybieraj przede wszystkim tych dostawców, którzy dostarczają akcesoria i przybory najwyższej jakości. Dzięki temu posłużą one dziecku przed długi czas i pozwolą mu na stworzenie wyjątkowych kompozycji. Co konkretnie warto kupić? Zestaw może zawierać np. profesjonalne ołówki, szkicownik, farby akrylowe, paletę czy kolorowe kredki pastelowe. Postaw przede wszystkim na produkty, których dziecko może po prostu nie posiadać. Jeśli trzeba, dopytaj o zdanie jego rodziców.

Profesjonalny sprzęt

Jeśli dziecko jest wyjątkowo zdolne pod kątem plastycznym i pragnie rozwijać swoje umiejętności, możesz również pomyśleć o bardziej profesjonalnym prezencie. Ciekawym pomysłem są np. nowoczesne drukarki 3d, do których zaaplikować można specjalne farby pantone. Dzięki temu dziecko będzie mogło tworzyć niezwykle kreatywne i nieograniczone formą kompozycje! Innym pomysłem jest profesjonalna sztaluga do malowania, wraz z zestawem do gruntowania, płótnem i paletą. Taki upominek z całą pewnością ucieszy przyszłego artystę. Możliwości w tym zakresie masz oczywiście o wiele więcej, ponieważ na rynku wciąż pojawiają się coraz to bardziej innowacyjne propozycje i rozwiązania.