Jak zorganizować szachowe rozgrywki w pracy?

Jak zorganizować szachowe rozgrywki w pracy?

Wśród twoich kolegów i koleżanek z pracy jest wiele osób, które są miłośnikami szachów? To zatem doskonały pretekst, aby wykorzystać ich pasję i zorganizować firmowe rozgrywki na najwyższym poziomie! Z całą pewnością będzie to świetna forma integracji i zdrowej rywalizacji. Jak jednak przygotować podobne wydarzenie?

Zbierz chętnych zawodników

Żadne rozgrywki szachowe nie będą miały sensu, jeśli nie zbierzesz wystarczającej liczby chętnych zawodników. To, że wiele osób z twojej pracy lubi grać w szachy, nie oznacza wcale, że wszyscy będą mieli ochotę wziąć udział w organizowanych przez ciebie zawodach. Niektórzy ludzie nie lubią tego typu rywalizacji i musisz to niestety uszanować. Aby zebrać większą liczbę chętnych, możesz np. przygotować ciekawe nagrody. Wynegocjuj z szefem dodatkowy dzień wolny czy specjalną premię dla zwycięzcy. Dodatkowo możesz poprosić o dofinansowanie na puchary sportowe dla pierwszych trzech osób z tabeli wyników. Twój przełożony z pewnością doceni twoją inicjatywę i okaże ci wsparcie, ponieważ dokumentowanie podobnego wydarzenia i publikowanie zdjęć w sieci będzie świetnym zabiegiem wizerunkowym dla całego przedsiębiorstwa!

Znajdź termin i miejsce rozgrywek

Kolejna kwestia dotyczy czasu i miejsca rozgrywek. Jeśli chodzi o termin, to postaraj się go dopasować do wszystkich chętnych zawodników, nawet jeśli będzie dość odległy. Każdy z kolegów i koleżanek ma różne prywatne plany, które należy wziąć pod uwagę. Dodatkowo po zawodach warto zarezerwować czas na wspólną integrację np. pobliskiej restauracji czy pubie. Gdzie jednak zorganizować miejsce na turniej? Porozmawiaj ze swoim szefem, czy możecie wykorzystać przestrzeń biura. Jeśli to okaże się niestety niemożliwe, będziesz musiał poszukać odpowiedniego miejsca na zewnątrz firmy. Może świetlica w pobliskiej szkole lub salka w domu kultury? A może któryś z pracowników udostępni po prostu przestrzeń swojego domu? Możliwości jest naprawdę wiele i wszystko jest kwestią twojej kreatywności!

Zadbaj o odpowiednie wyposażenie

Aby organizowany przez ciebie turniej szachowy mógł się odbyć, będziesz musiał zadbać również o odpowiednie wyposażenie. Co konkretnie jest w tym przypadku absolutnie niezbędne? Oczywiście kilka egzemplarzy dobrej jakości szachów! Na tego typu zawodach zazwyczaj kilka partii odbywa się jednocześnie, dlatego jedne szachy mogą nie wystarczyć. Dodatkowo zatroszcz się o stopery, długopisy i tablicę do zapisywania wyników. Zorganizuj również napoje i drobne przekąski dla wszystkich uczestników.