Jak znaleźć pracę?

Jak znaleźć pracę?

Zastanawiasz się nad zmianą posady? A może obecnie jesteś bez pracy i szukasz skutecznych sposobów, które ułatwią Ci znalezienie nowego nowego zajęcia? Jeśli tak - znajdziesz tu garść porad, które Ci to ułatwią!

Zainwestuj w fotografią biznesową!

W pierwszej kolejności warto, abyś zatroszczył się o zbudowanie profesjonalnego wizerunku w sieci. Jeden z tych elementów dotyczy np. uzupełnienia profilu na branżowych serwisach społecznościowych, takich jak np. Linkedin. Warto opatrzeć swój profil odpowiednim zdjęciem, które będzie korespondować z branżą, jaką się zajmujesz. Fotografia biznesowa wykonana przez profesjonalistę w swoim fachu pozwoli uwiecznić wizerunek, jaki chcesz uzyskać.

Zrewiduj swoje profile w mediach społecznościowych

Rekruterzy niejednokrotnie weryfikują, jakie informacje można znaleźć o Tobie w sieci. Jeżeli zatem zależy Ci na tym, aby zbudować wizerunek profesjonalisty - przejrzyj, co udostępniasz do publicznej wiadomości np. na Facebooku. Jeżeli należysz do osób o otwartym usposobieniu, które lubią dzielić się swoimi przeżyciami z otoczeniem i chętnie publikują np. memy czy zdjęcia z imprez - zastanów się, czy chciałbyś, aby taki content był udostępniany do publicznej wiadomości. Jeżeli nie - wcale nie musisz zmieniać dotychczasowych przyzwyczajeń. Wystarczy, że zmienisz ustawienia prywatności, dzięki czemu Twoje treści będą widoczne np. tylko dla znajomych.

Uzupełnij swoją wiedzę

Jeżeli przymierzasz się do zmiany pracy - to również dobry moment na to, aby usystematyzować dotychczasową wiedzę. Możesz np. zapisać się na szkolenie z wybranej dziedziny, w której się specjalizujesz, albo w której chcesz uzupełnić brakującą wiedzę. Dzięki temu wykażesz się przed potencjalnym pracodawcą proaktywną postawą i chęcią ciągłego rozwoju. W dzisiejszych czasach, kiedy dostęp do informacji jest naprawdę łatwy - to pożądana cecha kandydata! Po ukończeniu takiego szkolenia na pewno poczujesz się pewniej na rynku pracy, co pozwoli Ci uzyskać przewagę przed potencjalnymi kandydatami.

Przygotuj się do rozmowy

Kiedy już zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną - nie zapomnij o gruntownym przygotowaniu. Zapoznaj się ze stroną internetową firmy, zapamiętaj ważne punkty, do których będziesz mógł odnieść się w podczas rozmowy. W ten sposób pokażesz osobom rekrutującym, że zależy Ci na stanowisku i że podjąłeś trud, aby zapoznać się z profilem przedsiębiorstwa.

Teraz, kiedy wiesz już na czym się skupić przed rozpoczęciem poszukiwań o pracę - nie zostaje Ci nic innego, jak wdrożyć te wskazówki w życie!