Jak rozpoznać solidnie wykonany worek na zwłoki? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Jak rozpoznać solidnie wykonany worek na zwłoki? Postanowiliśmy to sprawdzić!

To fakt – worek na zwłoki nie jest artykułem pierwszej potrzeby – z drugiej jednak strony nikt z nas nie ma bladego pojęcia, kiedy taki worek może się nam przydać. Dziś więc napiszemy nieco więcej na temat tego, jak rozpoznać solidnie wykonany worek na zwłoki. Opowiemy o tym, na co zwrócić uwagę przy zakupie tego nietypowego produktu. Jeżeli więc przymierzasz się do zakupu takiego worka, to koniecznie zostań z nami – oto wszystko, co powinieneś wiedzieć, przed zakupem worka na zwłoki.

Rynek zalewają miliony tanich worków na zwłoki!

Rozciągająca się folia, przerywające się uchwyty i prujące się szwy zamków – czy takie są cechy solidnie wykonanego worka? Zdaniem wielu sprzedawców internetowych niestety tak – wielu z nich informuje w opisie, że mamy do czynienia z workiem najwyższej jakości. Niestety jednak później okazuje się, że zapewnienia te nie mają zbyt wiele wspólnego z prawdą. Worek rozciąga się nawet kiedy przenosimy w nim zwłoki o wadze mniejszej, niż maksymalna zapewniona przez producenta – co zrobić, aby uniknąć takiej wpadki? Oto kilka cech produktu, na które powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie!

Sprawdź, z jakiego materiału wykonany jest worek

Kiedyś wykonywano je z lnu, lub bawełny dziś przede wszystkim z poliuretanu, polietylenu oraz folii D2W. Można powiedzieć, że worki na zwłoki zmieniały się tak, jak zmieniał się nasz przemysł. Bawełna i len to wprawdzie trwałe tworzywa, jednak przepuszczają one wirusy, bakterie i drobnoustroje oraz nieprzyjemne zapachy. Dlatego kiedy tylko ludzkość odkryła tworzywa sztuczne, to właśnie z nich zaczęto produkować worki na zwłoki. Worki najnowszej generacji są wytworzone z polietylenu lub równie trwałej, lecz biodegradowalnej folii D2W. Każdy worek na zwłoki jest z założenia produktem jednorazowym, więc warto wybrać wersję z tego materiału w trosce o dobro środowiska.

Obszycia uchwytów z boków worka

Każdy worek na zwłoki powinien posiadać uchwyty w co najmniej 4 punktach – na każdym boku. Te uchwyty mogą mieć różną postać – na przykład pasków, otworów, ćwieków lub plastikowych oczek. Z czystym sumieniem możemy polecić jedynie plastikowe oczka lub metalowe ćwieki. Zwróć również uwagę na to, by były one solidnie obszyte, w innym razie istnieje ryzyko, że mogą się one zerwać w trakcie przenoszenia.

Zwróć uwagę na zamek worka

Zamek zastosowany w worku powinien być solidnie obszyty. Unikaj worków ze wklejonym paskiem zamkowym. Takie rozwiązanie często się nie sprawdza, pasek może oderwać się wraz z zamkiem w trakcie zapinania. Alternatywą dla zamka mogą być zapięcia na rzepy.

Zawsze zwracaj uwagę na wytyczne producenta

Cóż pomimo tego, że jak już wspomnieliśmy we wstępie, internet jest obecnie zalewany tysiącami niskiej jakości produktów, to jednak zawsze należy, sprawdzić co na temat worka mówi producent. Ewentualne niezgodności z opisem mogą być w przyszłości podstawa do reklamacji. Mamy nadzieję, że większość naszych czytelników nie będzie musiała w najbliższym czasie dokonać takiego zakupu ale jeżeli już zajdzie taka konieczność to proszę koniecznie zwrócić uwagę na cechy produktu wymienione w tym artykule.